Audiobooki

Niegdyś czytanie książek sprawiało ludziom prawdziwą przyjemność i stanowiło jedno z najpopularniejszych i najczęstszych hobby. Zarówno dzieci jak i dorośli potrafili godzinami czytać interesujące powieści i prowadzić na ich temat ciekawe dyskusje. Niestety te czasy są już za nami. Obecnie rzadko kto przyzna, iż lubi czytać lub że w ostatnim czasie przeczytał jakąkolwiek z książek. Mało tego, nawet dzieci i młodzież ucząca się w szkole nie czyta lektur, woli bowiem przeczytać streszczenie w internecie lub też obejrzeć film w telewizji.

Z tego powodu powstał nowy rodzaj książek, czyli coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach audiobooki. Audiobooki są to książki mówione, a więc nagrania dzwiękowe, czytane przez specjalnego lektora. Takie nagrania zapisane są najczęściej na kasecie magnetofonowej albo płycie kompaktowej. Z tego powodu tego typu książki są ogólno i łatwo dostępne, a zainteresowanie nimi stale rośnie. Można kupić je m.in. w niektórych księgarniach lub też o wiele wygodniej w sklepach internetowych.

Audiobooki mogą poszczycić się wieloma zaletami. Jedną z najważniejszych jest bez wątpienia to, iż podczas słuchania tego typu książek wykonywać można także inne czynności np. zajmować się domem, albo jechać samochodem.

Dodaj komentarz